Na Pomorzu będzie wietrznie i deszczowo! – Pogoda na 14 stycznia

W ciągu doby pogodę na Pomorzu kształtować nadal będzie skraj niżu znad Szkocji oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno z przejaśnieniami i początkowo też powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.