We wtorek wystąpią opady deszczu i silny wiatr! – Prognoza na 14 stycznia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż. Jedynie na zachodzie i północy Polski w dalszym ciągu oddziaływać będzie skraj niżu znad Szkocji oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i silny wiatr. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz dość ciepłe i między innymi wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na zachodzie i częściowo też na północy możliwe będą przelotne słabe opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze Polski powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +3°C. Wiatr początkowo będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i na ogół całkowite oraz też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach występować będą również przelotne opady deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wyraźnie wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.