W poniedziałek wystąpią opady mieszane i chmury! – Prognoza na 13 stycznia

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Jedynie obszar zachodniej i północnej Polski będzie na skraju niżu znad Szkocji i frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też całkowite oraz zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie i północy Polski występować będą dodatkowo przelotne słabe oraz o zmiennym natężeniu opady marznącego deszczu i mżawki. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie na północy i w Centrum kraju występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na Pomorzu i Wybrzeżu możliwe będą również lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.