Na Pomorzu będzie również deszczowo i wietrznie! – Pogoda na 13 stycznia

Z początkiem nowego tygodnia pogodę na Pomorzu będzie na ogół kształtować skraj niżu znad Szkocji oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się między innymi całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i Bałtykiem niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wyraźnie wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.