W niedziele wystąpią opady deszczu i przejaśnienia! – Prognoza na 12 stycznia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju również kształtować będzie wyż znad Rumuni oraz cały czas napływać będzie chłodne i między innymi dodatkowo wilgotne powietrze znad zachodniej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i między innymi zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północnym-wschodzie oraz też na wschodzie i południu Polski występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Jedynie na północy Polski oraz Nad Morzem będzie on dość silny i porywisty w porywach do 50-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i między innymi też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz między innymi również na północy i południu kraju występować będą przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.