Na Pomorzu weekend przyniesie deszcz i liczne przejaśnienia!

Przez weekend na Pomorzu pogodę kształtować będzie wyż znad Rumunii. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz dość wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy, które dodatkowo przyniesie ze sobą liczne mgły i opady deszczu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone mogą być też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Natomiast kolejna noc również na Pomorzu i wybrzeżu przynieść może liczne marznące mgły oraz zamglenia. Poza tym będzie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.