Na Pomorzu mogą pojawić się burze i silny wiatr! – Pogoda na 10 stycznia

Przez weekend na Pomorzu pogodę kształtować na ogół będzie niż znad Bałtyku oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Poza tym napływać będzie dość ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. W zamian tego pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.