W piątek wystąpi silny wiatr i możliwe są burze! – Prognoza na 10 stycznia

Przez weekend pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie niż znad Bałtyku i wyż znad zachodniej części kraju. W dodatku nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawią się przelotne opady deszczu i między innymi też marznącego deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu oraz też na zachodzie i północy Polski niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.