Za pożary w Australii wini są prawdopodobnie ludzie! – Ważne Informacje

Od paru miesięcy Australia walczy z ogromnymi pożarami, które szczególnie mocno dają się we znaki na obszarze Nowej Południowej Walii. W dodatku ogień daje się we znaki zwierzętom jak i kilka hektarów zieleni całkowicie pozostaje spalona.

Źródło Zdjęcia - Pixabay

Źródło Zdjęcia – Pixabay

Natomiast jak wynika z najnowszych informacji w ostatnich miesiącach australijskie władze aresztowały aż 183 osoby, które masowo i celowo przyczyniły się do podpalenia. W dodatku w Nowej Południowej Walii oraz między innymi też na obszarze Wiktorii i Australii Południowej z powodu pożarów co najmniej 25 osób od września straciło swoje życie a wiele jest zaginionych.

Źródło Zdjęcia - Victorian Storm Chasers

Źródło Zdjęcia – Victorian Storm Chasers

Z kolei jak przedstawiają prognozy trwające od kilku miesięcy pożary w części Australii są na ogół związane one też ze zmianą klimatu. Dodatkowo przez parę lat występowały jak i obecnie występują tam fale upałów oraz między innymi padają również wysokie rekordy temperatur.  Obecnie temperatura powietrza na dużym obszarze tego terenu osiąga aż 35°C a nawet miejscami może tą wartość przekraczać do 45°C-50°C. Niekiedy bardzo wysoka temperatura powietrza i brak deszczu będzie w dalszym ciągu powodować jak i utrudniać uprawy lokalnym farmerom.

Źródło danych - Meteociel

Źródło danych – Meteociel

 

Źródło Zdjęcia - Philippe Francois

Źródło Zdjęcia – Philippe Francois

 

Źródło danych - NASA

Źródło danych – NASA

Zdaniem ekspertów na przyjście opadów i burz w tej części obszaru mieszkańcy muszą poczekać aż dwa miesiące.  Dodatkowo bardzo dobrą informacją jest też iż rzecznik rządu Pan Piotr Muller w rozmowie z premierem Australii przekazał wiadomość o gotowości polskiej pomocy poprzez wysłanie na miejsce wyspecjalizowanych jednostek straży pożarnej.

Comments are closed.