W czwartek będzie ciepło i wystąpią opady marznące! – Pogoda na 9 stycznia

Do końca tygodnia i przez weekend na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie niż znad wschodniej części Bałtyku i Bałkanów. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo napływać też będzie chłodne oraz dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu oraz marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.