W środę wystąpi silny wiatr i opady deszczu! – Prognoza na 8 stycznia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju początkowo będzie kształtować układ podwyższonego ciśnienia oraz niż znad Morza Północnego. Poza tym napływać będzie na ogół chłodne oraz też wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być dość pogodnie oraz pojawi się też małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie i być może nad samym morzem występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby z południowego-zachody. Jedynie na Pomorzu i wybrzeżu miejscami będzie on umiarkowany oraz dość silny i porywisty w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.