Na Pomorzu w środę będzie deszczowo i wietrznie! – Pogoda na 8 stycznia

Pogodę na Pomorzu w ciągu doby będzie kształtować już dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym pojawią się opady deszczu oraz silny wiatr i między innymi napływać też będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie początkowo pochmurno z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu pojawią się częściowo nad samym morzem i na wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się również przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie początkowo spadać a później zacznie się wyraźnie już wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.