Na Pomorzu wtorek przyniesie deszcz i przejaśnienia! – Pogoda na 7 stycznia

W ciągu doby pogodę na Pomorzu będzie nadal kształtować układ podwyższonego ciśnienia oraz pojawią się liczne mgły i między innymi opady deszczu. Poza tym napływać będzie dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo mogą występować też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 35-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym niewykluczone są też przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być w rejonie Zatoki Gdańskiej i na południu województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.