W poniedziałek wystąpią chmury i opady mieszane! – Prognoza na 6 stycznia

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym pojawią się opady mieszane oraz między innymi cały czas napływać będzie chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na Pomorzu oraz częściowo w Centrum na południu i wschodzie Polski możliwe będą przelotne opady marznącego deszczu i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na nowo występować będą też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.