W niedziele wystąpią przejaśnienia i opady mieszane! – Prognoza na 5 stycznia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju zacznie kształtować już wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym napływać będzie chłodne oraz na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i miejscami porywisty z północnego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie szybko rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady marznącego deszczu oraz śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. W zamian tego na południu i w górach niewykluczone są również lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno początkowo być częściowo na północy i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.