Na Pomorzu poniedziałek na ogół deszczowy! – Pogoda na 6 stycznia

Z początkiem tygodnia pogodę na Pomorzu będzie na ogół kształtować wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym pojawią się liczne chmury oraz między innymi opady deszczu lub mżawki. W dodatku cały czas napływać będzie chłodne i dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie też występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i miejscami porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie na ogół spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz będzie na ogół pochmurno i z opadami deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo mogą one powodować gołoledź. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie pomału spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.