W weekend przejdą wichury i burze śnieżne! – Prognoza na 4 stycznia

Przez weekend pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad wschodniej części Skandynawii. W dodatku nasunie się chłodny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne oraz niewykluczone lokalne burze śnieżne i silny też wiatr. Poza tym napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach pojawią się również przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem na ogół pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne o zmiennym i silnym natężeniu opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo niewykluczone mogą być również lokalne burze śnieżne lub też z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Jedynie podczas burz śnieżnych i opadów konwekcyjnych może miejscami w porywach dochodzić on do 90-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.