Na Pomorzu weekend może przynieść burze śnieżne i wichury!

Nad Pomorze przez weekend pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad wschodniej części Skandynawii oraz znad zachodniej części kraju. W dodatku nasunie się front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą silny wiatr i między innymi opady konwekcyjne. Poza tym napływać będzie niestabilne oraz dodatkowo chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. Dodatkowo pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 60-90 km/h. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie miejscami on jeszcze bardziej silniejszy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Natomiast kolejna noc i poranek na Pomorzu i wybrzeżu również może przynieść ze sobą liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone mogą być lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem i wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z północnego-zachodu w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie szybko już rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei ostatni dzień weekendu na Pomorzu przyniesie już znaczną poprawę pogody. W dodatku będzie dość pogodnie oraz między innymi bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.