W piątek wystąpi silny wiatr i opady deszczu! – Prognoza na 3 stycznia

Przez weekend pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie niż znad Morza Norweskiego i północnej Skandynawii. W dodatku pojawi się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i między innymi silny wiatr. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się małe i na ogół zmienne zachmurzenie. Poza tym początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem na ogół pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie i północy kraju zaczną stopniowo występować już przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski początkowo do wieczora powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.