W piątek na Pomorzu będzie wietrznie i deszczowo! – Pogoda na 3 stycznia

Przez weekend na Pomorzu pogodę na ogół kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i Skandynawii. W zamian tego nasunie się system frontów atmosferycznych, który dodatkowo przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i silny wiatr.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu powinno być dość pogodnie i bez opadów oraz między innymi może pojawić się też małe oraz zmienne zachmurzenie. Dodatkowo niewykluczone są liczne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować zaczną przelotne opady deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie pomału spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.