W czwartek pojawią się chmury i większe przejaśnienia! – Prognoza na 2 stycznia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się małe i między innymi też zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół południowo-zachodni i zmienny oraz przeważnie wiał będzie słabo i dość silnie w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne oraz małe i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W dodatku nie powinno też nigdzie padać. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

 

Comments are closed.