W nowy rok będzie pochmurno i z przejaśnieniami! – Prognoza na 1 stycznia

Z początkiem nowego roku pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż znad Niemiec. Poza tym napływać będzie cały czas chłodne oraz na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w nowy rok w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem na ogół pojawi się zmienne i też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w większości powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu pojawią się częściowo na północnym-wschodzie oraz na wschodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poz tym pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami i między innymi powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady śniegu pojawią się częściowo na północnym-wschodzie oraz też na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.