W sylwester będzie wietrznie i z opadami deszczu! – Prognoza na 31 grudnia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż znad Wysp Brytyjskich oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i między innymi silny wiatr. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie Polski możliwe będą słabe opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się przelotne opady deszczu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.