Sylwester i Nowy rok przyniesie zmienną pogodę! – Prognoza dla Pomorza

Z początkiem nowego roku pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będą układy wyżowe znad Wysp Brytyjskich i Niemiec oraz dodatkowo system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą silny wiatr oraz między innymi opady deszczu o zmiennym natężeniu. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne zachmurzenie. W dodatku początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w Sylwester na Pomorzu i wybrzeżu na ogół pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są między innymi liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Natomiast w noc Sylwestrową na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz powinno być dość pogodnie i na ogół już bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz dość silny i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w Nowy Rok na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.