W poniedziałek będzie wietrznie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 30 grudnia

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie wyż znad Wysp Brytyjskich. Poza tym napływać będzie na ogół chłodne oraz też wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże bądź też całkowite zachmurzenie. W zamian tego w rejonie gór oraz na południu i wschodzie Polski możliwe będą między innymi przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach na północy i wybrzeżu będzie on dochodzić do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1037 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marzące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite oraz duże i zmienne zachmurzenie. W dodatku częściowo na północnym-wschodzie możliwe będą między innymi przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

 

Comments are closed.