Na Pomorzu wystąpi silny wiatr i przejaśnienia! – Pogoda na 30 grudnia

W tygodniu pogodę na Pomorzu początkowo kształtować będzie wyż znad Wysp Brytyjskich. Poza tym napływać będzie chłodne oraz na ogół wilgotne powietrze z północnej i zachodniej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym początkowo powinno również być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i też porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.