W niedziele odczujemy nagły wzrost ciśnienia! – Prognoza na 29 grudnia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie silny wyż znad Czech, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z północnej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i dodatkowo też duże oraz zmienne zachmurzenie. W zamian tego występować będą przelotne opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1036 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 1039 hPa.

 

Comments are closed.