Na Pomorzu w niedziele będzie zimno i z przejaśnieniami! – Pogoda na 29 grudnia

W ciągu doby na Pomorzu pogodę na ogół kształtować będzie wyż znad Czech. Poza za tym cały czas napływać będzie chłodne oraz dość wilgotne powietrze z północnej części Europy i dodatkowo wystąpią nieco większe przejaśnienia.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -1°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże aż 1039 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1038 hPa.

Comments are closed.