W sobotę pojawią się chmury i opady śniegu! – Prognoza na 28 grudnia

Do końca weekendu pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż. W dodatku napływać będzie chłodne oraz między innymi dość chwiejne i na ogół wilgotne powietrze z północy części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne o zmiennym natężeniu opady śniegu i między innymi niewykluczone będą też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na Pomorzu i wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północy w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1034 hPa.

Comments are closed.