Na Pomorzu w weekend będzie pochmurno i z przejaśnieniami! – Pogoda na 28 grudnia

Przez weekend pogodę na Pomorzu kształtować będzie w dalszym ciągu wyż znad Danii i północnej części Niemiec. Poza tym napływać będzie nadal chłodne i na ogół wilgotne powietrze prosto z północnej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem i wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz wystąpi też całkowite i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być już bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie będzie pomału rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże aż 1037 hPa.

Comments are closed.