W drugi dzień świąt przeważnie niewielki deszcz, a w górach śnieg! – Prognoza na 26 grudnia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie słabnący układ niskiego ciśnienia znad wschodniej Europy. Powoli dostawać się zaczniemy pod wpływ klina wyżowego znad południowo-zachodniej Europy. Spływać będą chłodniejsze, polarnomorskie i wilgotne masy powietrza polarnomorskiego.

Zdjęcie ilustracyjne – Pixabay

Najbliższej nocy w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będą przelotne opady deszczu, a w górach śniegu. Lokalnie także się przejaśni, ale przeważnie będzie pochmurno. Wystąpią słabe zamglenia. Jedynie w miejscowościach górskich będzie ślisko na drogach. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

W drugi dzień Świąt także przewaga chmur z niewielkimi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, a w górach śniegu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.