Tuż po świętach pojawią się opady mieszane! – Prognoza na 27 grudnia

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować na ogół będzie wyż znad północnej części Europy. Poza tym napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu, które dodatkowo objawi się rozwojem opadów mieszanych i konwekcji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone będą też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północy w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.