Na Pomorzu mogą wystąpić lokalne burze śnieżne! – Pogoda na 27 grudnia

W ciągu weekendu na Pomorzu pogodę kształtować na ogół będzie wyż znad północnej części Europy. Poza tym będą rozwijać się komórki konwekcyjne, które przyniosą ze sobą opady mieszane i niewykluczone lokalne burze z gradem. W dodatku cały czas napływać będzie między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego wschodu kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być w rejonie Słupska i Lęborka oraz w zachodniej części województwa. Dodatkowo niewykluczone są też liczne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marzące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. W dodatku niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północy w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.