W pierwszy dzień świąt wystąpią opady mieszane i mgły! – Prognoza na 25 grudnia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad Krajów Nadbałtyckich i Białorusi oraz system frontów atmosferycznych, który na ogół przyniesie ze sobą opady mieszane i liczne marznące też mgły. Poza tym cały czas nad obszar całej Polski napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

W noc Wigilijną i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w pierwszy dzień Świąt oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie na ogół pochmurno i też z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.