W drugi dzień świąt na Pomorzu mogą pojawić się burze! – Pogoda na 26 grudnia

Na Pomorzu pogodę w ciągu doby kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Poza tym będą rozwijać się komórki konwekcyjne, które lokalnie mogą przynieść burze z gradem. W dodatku napływać też będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu marznącego o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo lokalnie możliwe będą burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu pomału będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.