Na Pomorzu w poniedziałek będzie pochmurno i z deszczem! – Pogoda na 23 grudnia

Dzień przed świętami pogodę na Pomorzu kształtować będzie niż znad Ukrainy i Rumunii. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i liczne mgły. W zamian tego cały czas napływać będzie dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno z przejaśnieniami i początkowo powinno być też bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki pojawią się w rejonie Zatoki Gdańskiej i we wschodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 991 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z opadami deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i w południe na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Comments are closed.