Na Pomorzu Święta będą pod znakiem chmur i opadów! – Pogoda na 24 i 25 Grudnia

Przez Święta pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będą układy niskiego ciśnienia znad Morza Czarnego i Krajów Nadbałtyckich. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który na ogół przyniesie ze sobą opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo napływać też będzie dość ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z opadami mżawki lub deszczu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie na ogół rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei w Wigilię na Pomorzu i wybrzeżu nadal będzie pochmurno i początkowo też bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki pojawią się nad samym morzem. Dodatkowo w wielu miejscach województwa niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Zaś w ciągu nocy i o poranku od zachodu nasunie się system frontów atmosferycznych, który na ogół przyniesie ze sobą opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe będą między innymi liczne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie początkowo się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Natomiast w Boże Narodzenie również na Pomorzu będzie pochmurno oraz występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. W dodatku niewykluczone mogą być między innymi liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.