W poniedziałek wrócą liczne chmury i opady deszczu! – Prognoza na 23 grudnia

Przed Świętami pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie niż znad Ukrainy i Rumunii oraz system frontów atmosferycznych, który na ogół przyniesie ze sobą opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Poza tym do Polski będzie napływać też dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą dodatkowo przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 989 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie występować na ogół całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie również rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Comments are closed.