W niedziele będzie chłodno i z opadami deszczu! – Prognoza na 22 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie niż znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i liczne mgły. Poza tym do Polski będzie napływać też dość ciepłe i na ogół chłodne oraz wilgotne powietrze z południa i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się też całkowite i na ogół duże oraz zmienne zachmurzenie. W zamian tego występować będą dodatkowo przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza na ogół wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków oraz w porywach może dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 992 hPa.

Natomiast w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 988 hPa.

Comments are closed.