Na Pomorzu w niedziele wystąpią mgły i przejaśnienia! – Pogoda na 22 grudnia

W ciągu doby na Pomorzu pogodę nadal kształtować będzie na ogół układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać też będzie chłodne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się również przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i południu województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i o północy na poziomie morza wskaże 992 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz będzie na ogół pochmurno z przejaśnieniami i prawdopodobnie też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo lekko wzrośnie i w południe na poziomie morza wskaże 990 hPa.

Comments are closed.