W sobotę będzie mglisto i z opadami deszczu! – Prognoza na 21 grudnia

Przez weekend pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad wschodniej części Atlantyku i znad Morza Północnego. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo napływać będzie dość ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się między innymi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na Śląsku i w górach niewykluczone będą przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze Polski powinno być początkowo bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w górach i na południowym-zachodzie Polski miejscami on może być silny i porywisty w porywach do 65-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować też będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.