Na Pomorzu w sobotę będzie pochmurno i z deszczem! – Pogoda na 21 grudnia

W weekend na Pomorzu pogodę na ogół kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad wschodniej części Atlantyku i Morza Północnego. Poza tym pojawią się opady deszczu oraz napływać będzie dość ciepłe i wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno z przejaśnieniami i początkowo też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i na ogół z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Comments are closed.