W piątek będzie nadal ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 20 grudnia

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie już niż znad wschodniej części Atlantyku i Morza Północnego. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie ciepłe oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się miejscami liczne mgły i zamglenia, które powodować będą gołoledź. W zamian tego pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będzie ciepło i na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

 

Comments are closed.