Na Pomorzu w piątek wystąpią mgły i przejaśnienia! – Pogoda na 20 grudnia

Przez weekend na Pomorzu pogodę kształtować na ogół będzie niż znad wschodniej części Atlantyku. Poza cały czas napływać będzie ciepłe oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno z przejaśnieniami i na ogół też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno z przejaśnieniami i na ogół powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.