W czwartek na ogół ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 19 grudnia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie wyż znad zachodniej części Ukrainy. Poza tym cały czas nad obszar całej Polski będzie na ogół napływać ciepłe oraz wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski niewykluczone są słabe przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu w porywach do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.