Na Pomorzu pogoda sprzyjać będzie spacerom! – Pogoda na 19 grudnia

Na Pomorzu w ciągu doby pogodę nadal kształtować będzie wyż znad zachodniej Ukrainy. Poza tym napływać też będzie dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne zachmurzenie i dodatkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza na ogół wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.