W środę będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 18 grudnia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju kształtować na ogół będzie wyż znad Bałkanów. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i między innymi też duże oraz zmienne zachmurzenie. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem na ogół pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym nad samym morzem oraz na Pomorzu niewykluczone będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

Comments are closed.