Na Pomorzu w środę wystąpi deszcz i przejaśnienia! – Pogoda na 18 grudnia

Na Pomorzu w ciągu doby pogodę będzie na ogół kształtować wyż znad Bałkanów. Poza tym pozostaniemy też w ciepłym i na ogół umiarkowanie wilgotnym powietrzu, które napływać będzie z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą miejscami rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz powinno być bez opadów i z dużym zachmurzeniem. Temperatura powietrza na ogół wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo nad samym morzem niewykluczone będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie dość szybko rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.