We wtorek wystąpią przejaśnienia i liczne mgły! – Prognoza na 17 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie kolejny układ niskiego ciśnienia znad południowej Skandynawii. Jedynie na południu Polski wpływ na pogodę będzie mieć wyż. Dodatkowo cały czas napływać będzie nieco cieplejsze i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz częściowo na północy i południu niewykluczone są przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się też całkowite duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym nad samym morzem i częściowo na północy kraju występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

Comments are closed.