Na Pomorzu będzie pochmurno i mglisto! – Pogoda na 17 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę na Pomorzu będzie na ogół kształtować kolejny układ niskiego ciśnienia znad południowej Skandynawii. Poza tym cały czas napływać będzie dość ciepłe oraz wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz występować będzie całkowite zachmurzenie, które przyniesie dodatkowo ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły oraz będzie pochmurno i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu pojawią się częściowo nad samym morzem i wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.